| Kathy21 a întrebat:

sunt trista. Parintii mei nu vor sa imi ia alt telefon eu am acum un Samsung galaxy y 5360 e foarte slab! Si vreau un Samsung galaxy s4! Dar mama a zis prima data ca daca invat mai bine si o ajut mai mult la treaba atunci mil ia. Astazi am deschis din nou subiectul si acum a zis ca pe accesta il am numai de 2 ani! Dar telefonul meu numai merge cum trebuie! Se blocheaza cel putin de 2 ori pe zi, Nu are destula memorie interna, etc. Ce sa fac sa mi-l ia! De cand mi-a zis ca mil ia daca invat mai mult si o ajut chiar am invatat! Eu am banii stransi la ea 1000 RON si 800 de euro de la ziua mea si de la neamuril din Germania. Dar a zis ca nu poate sa mi dea ca daca mi da atunci ramane ea fara bani ce sa fac? Tata nu zice nimica am incercat sa vorbesc si cu el dar tot zice lasa ca mai vedem. Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| gedanken a răspuns:

Asa cum s-a stricat si telefonul precedent, asa se poate strica si cel pe care vrei sa ti-l iei. Te poti lipsi de el, dar de educatia ta, poti? In primul rand invata pentru tine si nu pentru a primi ceva in schimb. Ai sa vezi ca daca ai rabdare, lucrurile or sa se rezolve. Poate parintii tai au alte planuri momentan si nu-si permit. Mai asteapta pentru ca inca nu au intrat zilele in sac.

| Gabriel_Nastase_1969 a răspuns:

Sunt alte lucruri mai imprtante decat telefoanele. intelege parinti si tu.