| Albert88 a întrebat:

IDEI de afacerii pentru adolescenți! care aveti ceva idei va rog ajutati-ma! de mult timp caut idei dar nu găsesc ceva concret.

.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu ai cum sa gasesti fiindca este ilegal pentru adolescenti sa faca afaceri.
Pana la 18 ani impliniti, nu se poate face nici firma si nici afaceri.

| sierra1 a răspuns:

La șaișpe ani, cea mai bună afacere e să pui "burta pe carte". Ce zici de asta?

| LordCristobal a răspuns (pentru sierra1):

Ei si tu acum. Daca vrea sa baiatul sa mai castige niste bani lasa-l sa vada cum e sa faci bani.
Cine stie poate are spirit de inteprinzator si nu cred ca i-ar strica sa se ocupe de un mic buisness.

| sierra1 a răspuns (pentru LordCristobal):

și cine crezi că-i dă in afară de mamă-sa și tac-su?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde unde și cum cauți. Și depinde de ceea ce înseamnă concret pentru tine.
https://life.ro/......or-de-mic/

| Flo79 a răspuns:

Salut, sa vinzi pe eMAG, amazon. Sa vinzi cursuri, sa cauti lucruri vechi de la bunici vintage

| Draagoss a răspuns:

Salut! În loc să găsești afaceri pentru adolescenți, te sfătuiesc să înveți un skill (abilitate). De ce, te întrebi oare. Pentru că un serviciu digital oferit unei afaceri, poate fi scalat și poți ajunge un expert în domeniul ales de tine. Exemple de abilitați: Graphic Design, Social media marketing, vânzări, fotografie/videografie, etc. (Aceste domenii sunt umbrela care acaparează mai multe nișe). Dacă încerci să vinzi pe eMAG să spunem, de unde știi tu să vinzi? Știi cum să faci un buyer pesona? Cum să te apropii de clienții ideali? De asta un serviciu este mai bun ca și model de afacere. Mult succes!