| Girly97 a întrebat:

Imi poate spune cineva care si-a incasat alocatia de stat pe card de ce fel de extras de cont as avea nevoie, va rog frumos? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Extrasul de cont este o bucata de hartie pe care scrie ce bani au intrat in cont si ce bani ies din cont, arantandu-ti suma care a mai ramas in cont.
La ce ti-ar trebui un extras de cont?
Din cate stiu, nu sunt extrase de cont de mai multe feluri, doar 1 singur fel, cu toate tranzactiile din contul respectiv.

Ca sa-ti ridici alocatia de pa card, nu ai nevoie de nimic, doar de un cod din 4 cifre, ale cardului. Mergi la un bancomat al bancii tale, introduci cardul in nisa respectiva, pui pin-ul din 4 cifre, scrii suma care vrei sa o retragi si apesi butonul de procesare.

Banii se mai pot scoate si din fata ghiseului, la banca unde ai contul deschis.
Pentru asta, ai nevoie de Cartea de identitate si cardul bancar.

| MirelaC a răspuns:

Saluut
Iti trebuie un extras de cont simplu, pe care sa se regaseasca codul tau IBAN. Nu ai nevoie de un extras de cont pe care sa fie afisate toate tranzatiile si asa mai departe. Codul e important.
Paa