| Florin6996 a întrebat:

Va rog ajutati-ma,m-am trezit cu alocatia furata pe ultima luna si mama mea, titular de cont, a scos extras si apare plata fb.com/ads si ceva cu FACEBOOK si nu stiu ce e. Faza e ca acel card nu a fost bagat niciodata pe internet, gen sa platesc ceva cu el, a stat doar in dulap.Deci imi puteti spune ce e Facebook ads si de ce mi-au furat banii?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cere explicatie de la banca unde este card-ul!
Ei pot da toate detaliile platii efectuate, inclusiv destinatarul transferului.

Tot odata se poate cere interdictie de a face orice tranzactie pe baza unei solicitari de pe internet FARA confirmarea explicita a titularului contului.

| Doja a răspuns:

Cineva a cumparat reclame pe Facebook pe cardul tau din dulap. Se intampla chestia asta. Desigur, nu poti face acest lucru fara a cunoaste cardul fata/verso, pentru ca iti trebuie si numarul cardului si CVV-ul (numarul de 3 cifre de pe spate). Asta inseamna cel mai probabil ca un angajat al bancii de la productia de carduri ti-a facut poza la card si a dat-o la cineva. Mai exista si alte metode, dar asta e prima care trebuie investigata.

| Florin6996 explică (pentru Doja):

Imi poti spune si celalalte metode daca le sti? Pls