| Sara2 a întrebat:

Îmi puteți spune ce comision se ia în România atunci când scoți bani cu un card din străinătate?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ii scoti de la automat este $8 sau $10 pentru fiecare tranzactie, unde limita este de 3000 lei (ma rog, era acum 5 ani, ca de atunci nu am mai scos bani).
Daca scoti de la un ghiseul din banca, atunci platesti o singura data cei $8 si poti scoate cati bani doresti.
Eu m-am invatat minte si intotdeauna scot bani din interiorul bancii, de la un oficiant bancar, fiindca indiferent ca scot 30.000 sau 3000 platesc o singura data acel comision de retragere care acum ar putea fi chair 10 euro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de comisioanele bancii la care ai card

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de la cine ai cardul si de la ce banca scoti