| Vivo2000 a întrebat:

Imi puteti spune si mie un loc serios de munca in strainatate(Anglia,Germania sau altundeva) ca lacatus mecanic sau sudor. Engleza si germana nu prea o stiu (doar cateva cuvinte, gen incepator), dar majoritatea firmelor seriose cer asta.Caut de cateva zile pe internet, am gasit cateva firme dar multe cer limba specifica locului sau nu mai sunt disponibi si te suna cand au nevoie.Va rog ajutati.ma!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cauta si pe eures :http://www.eures.anofm.ro/

| MihaelaDart a răspuns:

Engleza nu-ti va fi de ajutor daca vei gasi ceva de munca in domeniul tau de lucru, trebuie ca vrei sau nu vrei, si germana. Neamtul dupa ce te invata ca nu mai esti un turist si esti de-al lor, nici cu patentul nu le vei scoate din gura cuvinte in engleza, raritati sunt.
Cauta locuri de munca si pe grupurile cu romani din aceste doua tari si vezi de noroc.

| dororo a răspuns:

La capsuni

| daryan2017 a răspuns:

Nu te du la noroc si du pa vorbe ca va fi vai si amar de tine, tot in tara este bine ca aici cunosti limba cel putin