| anamaria1996212814 a întrebat:

In cazul în care mi-a expirat cardul acum 7luni e posibil sa se fi închis contul?
Intre timp am schimbat și numele de familie e asta o problema!?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu intrebi la banca? E mai comod sa intrebi aici?

| antimulte a răspuns:

Contul nu se inchide odata cu expirarea cardului, trebuie doar sa iti emita al card banca respectiva, de obicei unele banci fac asta automat si te invita la sediul lor pentru ridicare. La partea cu schimbarea de nume trebuie doar sa mergi pana la o filiala sa iti actualizeze datele din evidenta lor.

| GPA a răspuns:

Nu va fi o problemă dacă cardul a expirat, contul este activ până la o următoare descoperire de cont. Trebuie să te duci la bancă și să declari faptul că ți-ai schimbat numele de familie și că, cardul ți-a expirat și dorești emiterea unui nou card.Ei vor edita baza de date și-ti vor schimba numele de familie din contul actual.