| allynna17allynna a întrebat:

In ce consta extrasul de cont? Cand cer un extras de cont de la banca, ce contine?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Extrasul de cont contine toate operatiunile efectuate prin contul respectiv(incasari si plati), in ordine cronologica, de la ultimul extras si pana la zi. Numai bine!

| katy a răspuns:

O foaie pe care scrie toate sumele ce au fost retrase din acel cont

| KodrutZ a răspuns:

La nemernicii aia de la BRD e 15 RON un nenorocit de extras...

In alta ordine de idei, poti cere extrasul pe o anumita perioada, si va contine informatiile despre cont si toate tranzactiile efectuate asupra acelui cont.

| allynna17allynna explică (pentru KodrutZ):

La Banca Transilvania e 1 leu :l

| KodrutZ a răspuns (pentru allynna17allynna):

Ehe, la Reiffeisen e moca...

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Este o foaie de hartie.
Informatii despre cont:cod IBAN, suma din cont si daca nu ma insel si operatiunile facute din contul respectiv.

| allynna17allynna explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Operatiuni...adica de cate ori am scos si am introdus o suma de bani?

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru allynna17allynna):

Da, si ce plati ai efectuat.

| ioachimb a răspuns:

Depinde pentru ce ai nevoie de extrasul de cont. Dupa cate stiu eu este gratuit, il poti cere cand doresti pe baza buletinului.