| Mzmmx a întrebat:

De ce are nevoie facultatea de extras de cont, nu e de ajuns ibanul? E pentru decontari, de ce le trebuie extrasul de cont?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca asa este normal. Ti-au raspuns deja altii.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca au nevoie de un document oficial de la banca ta, cu contul corect ca sa se stie unde se depoziteaza banii.
Este foarte normala si corecta cererea facultatii!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Extrasul de cont e o modalitate oficială de a prezenta ibanul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece extrasul este un act oficial emis de banca unde ai tu contul de aceea acolo apare ibanul tau numele tau ca sa se evite fraudele.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai extrasul fiind un document, au nevoie de documente, nu de fițuici, până la urmă dacă vrei să faci vreo schema sau ceva...are sens?

| ValentinMihai78 a răspuns:

Extrasul de cont este un document oficial al băncii prin care este trecut codul IBAN, datele de identificare ale clientului și ce fel de cont curent are, de debit sau de credit.