| numesiprenume0 a întrebat:

In ce sa investesc 2000 euro + 100 euro lunar pentru profit cat mai bun pe 12 luni?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ii pastrezi intr-o carte si pui in fiecare luna 100 de euro in 12 luni ai sa ai 1200 de euro in plus fata de cei 2000, la nicio banca daca bagi 2000 de euro pe 12 luni nu vei primi la sfarsit 1200 euro dobanda.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sigur în bonuri de tezaur.

| johnnny123 a răspuns:

Observ ca majoritatea tinerilor care vor "sa investeasca" au niste asteptari complet nerealiste.

Realist vorbind, in domeniul investitiilor "pasive", un randament de 9-10% pe an este considerat bun.

Deci la investitia ta de 2000 de euro, intr-un caz fericit ai obtine cam 200 de euro pe an. Este mai bine decat nimic, dar nu este mare lucru.

| gabicoo a răspuns:

Dacă vrei profit ai nevoie de mai mult decât 2000€. Mai bine îi pui la ciorap.

Dacă mergi la risc poți pierde banii. Așa că cel mai bine : Păcănele, băutură și femei!

| Catalin77945 a răspuns:

Pai aici depinde in ce vrei sa investesti, si poti castiga ok pe +, dar poti iesi si grav pe -, pentru ca nu ai de unde sa stii cum o sa fie trebuie