| numesiprenume0 a întrebat:

Bună ziua! Am 2000 euro și doresc sa ii investesc in ceva pentru a face profit... In ce ii pot investi? Ofer funda pentru cea mai buna/sigura idee de investiție.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Meseria e bratara de aur!" happy
Inveti o meserie in domeniul hobby-ului tau si iti cumperi aparatura si scule de lucru.
Iti vei putea asigura venitul pe toata viata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fa ti o gogoserie sau o covrigarie in fața scolii facultatii liceului ca elevii si studentii in pauze asta fac manincă.

| mihai69 a răspuns:

Fonduri de investiții.

| Catrice a răspuns:

Iei ultima rabla și te faci taximetristhee hee

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Investeste in firme de armament cotate la bursa happy
Dar trebuie sa studiezi bine, nu te arunca aiurea.
Poti cumpara de 1000 de euro actiuni la 2 firme care produc armament si de 1000 de euro obligatiuni de stat in euro la statul roman (poti sa le prinzi acum chiar si la 90% din valoarea nominala, iti poate aduce un randament de 3, 5% pe an). BAFTA!

| ZyRRe a răspuns:

Salut! Dacă ești interesat de cryptomonede. bagă-te. Cu 2000 de euro nu poți spune că îți poți deschide o afacere, dar în cryptomonede e ok de investit. Asta dacă te pasionează. Dar aici, nu trebuie să te aștepți la profituri de pe o zi pe alta că nu merge așa.

| Romeo666 a răspuns:

Salut.Poti sa apelezi la noua Casa sa iti cumperi o garsoniera si sa dai avans 2000 de Euro si din chirie platesti rata.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Romeo666):

El cauta sa faca profit nu sa se indatoreze la banca, i ai dat solutia bravo 10 stai jos

| FireBoyAndWaterGirl a răspuns:

Poti incerca un fond de investitii cu retur anual de 10%-15% (de exemplu: SPX500). Dar trebuie sa ai rabdare si sa nu depinzi de banii pe care ii investesti.