Întrebare recomandată | valip1 a întrebat:

In legatura cu portarea salariului la ING. In acest moment primesc salariul la Raiffeisen. 1. Daca portez salariul de la Raiffeisen la ING, salariul mai trece prin contul de Raiffeisen? 2. La cat timp dupa ce intra salariul in contul de Raiffeisen sunt trimisi la ING? 3. Eu nu am salariu fix, ce suma trec acolo? E vreo problema daca trec o suma mai mare decat salariul? Sa zicem ca trec acolo 2600 si salariul meu vine 2500, ce se intampla? mai sunt portati bani?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi si intreaba la ING.Asa ti-au raspuns si cei de dinaintea mea.Este cel mai corect.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Chiar asa de greu i ti este sa mergi la ing sa intrebi acolo, fetele alea de asta sunt puse acolo, sa te ajute cu raspunsuri oficiale, gasesti pe toate drumurile banci ing, mergi acolo cu incredere si intreabă. Asa pe TPU nu stiu in cit timp i ti raspunde cineva care stie exact. De unde esti?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Suna la ING. Sau mergi la o agentie de-a lor. Nu vad de ce ai vrea sa obtii amanuntele astea de la noi si nu de la cei care le stiu cel mai bine.