| GoldenBoy17 a întrebat:

ING MI-A BLOCAT CONTUL!

Azi dimineata am incercat sa portez niste bani in contul ING si am primit in mesaj prin care sunt anuntat ca, contul meu este restricționat!
Am sunat la ei si au spus ca, contul meu a fost inchis la inițiativa băncii si nu-mi pot comunica in nici un fel motivul închiderii contului. Are cineva idee de au decis astia sa-mi inchida contul? Problema e ca, pe data de 10 trebuie sa încasez salariul si nu am habar cum sa fac, tare mi-e ca raman cu salariu pe luna asta pierdut!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la banca si rezolva-ti problema! Nu te poate ajuta nimeni de aici!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai datorii catre stat impozit ne plătit atunci se pune poprire pe cont, mergi la directia taxe si impozite din sector la administratia financiara si intreaba acolo, daca nu plătesti nu se va redeschide contul, deci nu banca ti a inchis contul ci administratia financiară unde ai datorii sau anaful.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu ai cum sa ramii cu salariul pierdut. In alta ordine de idei, ia legatura cu servicul lor de suport de pe FB - eu am apelat la ei de vreo 2-3 ori si au fost extrem de rapizi si pe subiect de fiecare data. https://www.facebook.com/INGWebCafe/

| GoldenBoy17 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cineva de la Call Center a zis ca Mie bani mi mai intra pe cont si nu mai ies, de asta ma îngrijorez pentru Salariul meu, mai ales ca mai sunt cateva zile pana vine ziua salariului! Oare pot Oferi un alt cont bancar Firmei la care lucrez si pe data de 10(ziua salariului) sa imi bage banii pe acel cont?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Stai breh calm, nu dispar nicaieri banii aia! Orice cont blocat poate fi si deblocat. Tu trebuie sa afli doar DE CE e blocat, simplu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Da-l naibii de call center. Vorbeste cu cei de pe FB.

| johnnny123 a răspuns:

Cel mai frecvent motiv pentru care un cont se poate bloca fara avertizare este suspiciunea de frauda. Daca nu poti rezolva prin suport, trebuie sa faci un drum la banca si sa ceri clarificarea.

Intrebarea este, sigur nu te stii cu nimic pe suflet?

Nu de alta, dar este cam mare coincidenta ca pana acum ai mai avut probleme cu vreo trei cazinouri, cu Revolut, cu OLX, si se pare ca nu esti strain nici de tepe online.

| GoldenBoy17 explică (pentru johnnny123):

Ce tepe Online, Retardatule? Esti in Tema macar? Comunistul Dracului

| TheGentleman a răspuns:

ING e o bancă de rahat.

Și mie mi s-a întâmplat să-mi închidă cardul din senin, neputând efectua plăți online.

Am fost la ei, le-am spus problema... au spus că sunt date incomplete (eu făcându-mi cont prin intermediul aplicației), mi-au actualizat datele dar... mi-a dispărut de tot cardul. Culmea e că bani am pe aplicație, mă pot loga în cont și pot efectua transferuri și portări.

Oricum, din fericire contul ăla îl țin doar pentru plăți online, plată facturi și portări către Revolut laughing

Sunt curios când o să-mi dea cardul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil ai vreo datorie neachitata. Eu as fugi repede în locul tău să-mi portez salariul la o alta banca. Sau mai simplu. Sa ceri sa ți se înmâneze banii, dacă știi ca ai vreo datorie neachitata.