| Roxiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

In legatura cu somajul.as dori sa ma lamuriti cu o problema In legatura cu cele 12 luni de munca ce trebuesc incadrate in 2 ani cum ar trebui sa se claseze cele 12 luni?
1. cele 12 luni sa fie lucrate consecutiv zi de zi in cei 2 ani?
2. cele 12 luni pot fi lucrate sa presupunem in primul ani doar 3 luni la inceputul acestuia si restrul completat din al 2_lea an sa zicem din luna martie? adica el trebuie sa fie 12 luni legate sau fractionate 3 luni sa zicem ianuarie martie primul an.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Varianta 2
12 luni din cele 24 trebuie sa fie lucrate, nu neaparat zi dupa zi, cand ai avut de munca ai avut, dar 1/2 din 2 ani trebuie lucrati.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta cum sunt lucrate cele 12 luni din ultimele 24 luni, nu trebuie sa fie consecutive, important este sa fie 12. Una chiar poate sa fie o fractiune de luna. Numai bine!