| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu un credit la banca. Daca il scoate tata pentru mine pentru ca eu nu am 1 an pe cartea de munca dar mi-l asum, pot sa merg sa platesc eu ratele sau am nevoie de buletinul lui sau ceva imputernicire?

1 răspuns:
| AutumnDay a răspuns:

Din cate stiu, il poate plati oricine. Cand vine vorba de a plati, nu iti trebuie nimic, daca e sa le vina banii, nu ii mai intereseaza altceva. Poti merge la banca pentru a plati rata pe numele x, suma y si asta-i tot. Nu trebuie neaparat sa mearga tatal tau. Toate informatiile exacte le vei primi la banca; atunci cand face creditul, intreaba si asta.