| KiryuZero a întrebat:

Inca maxim cate zile ar trebui sa ajunga ceva trimis prin posta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

3 zile.

| michelia a răspuns:

Daca e colet, in 3 zile daca e intre orase mari si 5 zile daca e de la sau spre un sat/comuna/orasel.
Daca e scrisoare, intre 2 si 3 zile.

| tudorviorel a răspuns:

Maxim 5 zile du-te la posta si te intereseaza daca nu ai primit coletul poate au uitat sa te anunte

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Daca vorbim de Posta Romana - atunci ia in calcul maxim infinit. Am trimis documente catre o institutie a statului, recomandat, cu confirmare de primire si posta prioritara - toate aceste 3 optiuni in acelasi timp, si s-au pierdut pe drum. Acum ma cert si cu Posta, si cu institutia respectiva - toti ridica din umeri si nimeni nu stie unde sunt actele mele. straight face

| KiryuZero explică (pentru Afa_Ceri_Cata_Log_1984):

Tu nu ai auzit de raspunsuri scurte?