| Anda1708 a întrebat:

Buna happy Am o nelamurire.A mai trimis cineva o scrisoare nerecomandata din Romania in Germania prin posta? Am nevoie sa stiu exact in cate zile lucratoare ajunge acolo, pentru ca vreau sa fac o surpriza cuiva si sa ajunga intr-o anumita zi.Multumesc!

2 răspunsuri:
| SiderS a răspuns:

Buna. Depinde de volumul de scrisori/colete pentru Germania.Din cate am lucrat eu cu Posta Romana cred ca dureaza undeva la 2 saptamani, depinde daca este priori-post sau expediata in regim normal.

| Anda1708 explică (pentru SiderS):

In regim normal voiam sa o trimit.Multumesc!