| IepurasXxX a întrebat:

Incerc sa imi fac un card online la BRD si am un camp obligator de completat unde nu stiu ce trebuie scris. "Tipul cartii de identitate".
Ce ar trebui scris aici? Dau funda

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

CI - carte de identitate, ala de tip carnetel a fost scos cu multa, MULTA vreme in urma si ma indoiesc, ca esti pensionar care are valabilitatea actului de identitate pe o perioada foarte lunga si inca mai ai un din ala

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Actele de identitate pot fi: buletin de identitate (tip carnetel), carte de identitate si carte de identitate provizorie. Scrii ce ai.

| Wr3nch a răspuns:

Te uiti pe buletin si vezi daca e buletin sau carte de identitate. Probabil a doua.

| RaduRobertRO a răspuns:

Pai ce fel de CI ai: cartea de identitate, cartea de identitate provizorie şi buletinul de identitate. Buletinul e ala vechi de hârtie.