| andrei28743 a întrebat:

Într-un contract de prestări servicii, dacă lucrarea începe la data de 1.1. 2019 și se termina la 5.1. 2019, iar termenul se prelungește fără act adițional sau ceva, clientul poate cerere penalități de întârziere? Nu este specificat nimic in contract referitor la așa ceva.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, poate, daca in contract a fost stipulata data cand lucrarea trebuie sa fie finalizata, iar intarzierea ii cauzeaza o pierdere atat de mare, incat merita sa riste chiar si cativa ani de "plimbare" in instanta, cu finalizare mesigura.