Întrebare recomandată | mrrRobert a întrebat:

La ce vârstă pot face cont bancar, card? Revolut, BT, CEC, etc.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La 14 ani, însoțit de un părinte.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la 14 ani, dupa ce ti-ai facut primul buletin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 14 ani cu un parinte de fata

| Holiday a răspuns (pentru suntserios):

De fapt se poate deschide cont minorului de catre parinti practic din ziua in care s-a nascut.

https://intreb.bancatransilvania.ro/......-necesare/

Later edit: din ziua in care s-a eliberat Certificatul de Nastere.

| Holiday a răspuns:

ING, de exemplu, iti atasaza card cu numele tau, la contul deschis de parinti pentru tine, de la varsta de 10 ani. Cu el poti plati atat la mgazine fizice, cat si online. Singura smecherie e ca le vine notificare parintilor prin metoda stabilita cu banca.

| ReddY25 a răspuns:

Începând cu 18 ani si 14 dacă ești minor, însoțit de un părinte

| 1234568807 a răspuns:

La 18 ani pe propria raspundere si sub 18 ani cu acordul parintilor

Răspuns utilizator avertizat
| laul a răspuns:

Salut!

Depinde de politica bancii. Insa majoritatea accepta sa iti deschizi cont cu ajutorul parintilor, daca ai sub 18 ani. Fiecare banca ofera diverse beneficii, limitate, bineinteles, pentru minori. Unii au acces la aplicatii, dar intr-o versiune limitata, altii nu. Cauta banca care crezi tu ca ti se potriveste si cauta informatii pe site-ul lor, sigur gasesti.

Succes!