| alyn_8516 a întrebat:

La volksbank imi pot face card si sa pun pe el euro? Daca nu, la ce banca pot face acest lucru si care este suma minima si maxima care poate fi pusa pe card? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

Nu poti sa faci card in Romania in care sa depui bani in valuta, numai in lei (in moneda nationala), poti sa iti faci card international in care depui lei si in strainatate daca mergi platesti sau scoti bani in moneda tarii respective, de ex. in euro, la cursul visa sau mastercard (in functie de ce tip de card ai).

Poti numai sa iti faci cont curent sau depozit in valuta, dar nu si card.
Sper ca ai inteles.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-ti faci card in euro la orice banca, dar fiecare are reguli diferite privind suma minima. Pentru detalii uita-te pe site-ul Volksbank ori pe site-urile altor banci, exista acolo toate cerintele. Succes si numai bine!

| vigome a răspuns:

Da, sigur, orice banca accepta conturi in euro. O suma minima mi se pare ca este necesara pentru deschiderea contului. Pentru depuneri nu ai minim sau maxim.

| vigome a răspuns:

Pentru ikram, Ma felicitari pentru fundita dar ai spus o mare aiureala. Eu am cont in euro in Romania de mai bine de doi ani, la o banca din Romania, de ce spui ca nu se poate? Ca scoti bani cu un card, intr-o oarecare tara, in moneda tarii respective e adevarat, dar sa afirmi ca nu poti detine un card in euro in Romania e o mare greseala.Si care e cursul Visa sau Mastercard? Si pentru alyn Mai intreaba?

| Dj Boalca a răspuns:

Ce ai zice de o analiza financiara gratuita? acolo te [putem ajuta noi...contact me!