| UchihaShisui88 a întrebat:

Laptopurile care au un sistem de operare Linux s-au Free dos au Windows pe ele?
Fundaa :*!

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Nu
Al meu a venit cu free-dos.
A trebuit sa i se instaleze windowsul ulterior.
Odata cu laptopul nu ti se vinde si licenta pentru sistemul de operare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru antimulte):

Depinde, daca il achizitionezi din magazin, au cu siguranta. dar nu stiu pe ce durata de timp, acum "na" poti si tu sa faci o copie de pe internet.

| antimulte a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e pentru cunoscatori. Dar daca il iei si are sistemul ca demo e egal cu zero.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei cand cumperi un laptop, daca nu il iei explicit cu tot cu licenta de windows el are instalat un sistem de operare gratis precum free dos sau Linux. Poti apoi s iti pui orice sistem de operare vrei.

| Dismally a răspuns:

Normal ca nu au, au Linux sau dos. Daca vrei windows, va trebui sa ti-l instalezi tu.

| florinboss98 a răspuns:

Da u laughing

funda?

| florinboss98 a răspuns:

Da au... laughing funda?

| edi05 a răspuns:

Nu si eu am un mac si iti trebuie boot camp ca sa iti pui windows pe el
intri in finder scrii boot camp si de acolo iti spune el ce trebuie sa faci sper ca te-am ajutat.
succes!

| antimulte a răspuns (pentru edi05):

El intreaba despre Linux sau Free-DOS, nu Mac-Os.

| edi05 a răspuns (pentru antimulte):

Pe mac eu am linux, si ca sistem de operare am ales sa il foloses pe asta pentru ca e foarte rezistent la virusi