| Rebeca21121 a întrebat:

Ma lamureste cineva va rog in legatura cu imprumuturile bancare, daca imprumut 1000 lei cam cat am sa platesc pe luna aproximativ nu exact stiu ca e diferit depind de unde imrpumuti dar cam cat? multumesc!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iei creditul pe un an, vei plati in jur de 110 lei pe luna

| onasis1961 a răspuns:

Daca iei pe un an, vei avea de restituit (in functie de banca) intre 1250 si1400.Inparte la 12 si vezi ce-ti da!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de la banca la banca si de felul de credit. Oricum ai sa platesti cam 100-110 ron pe luna, dar ma indoiesca ca o banca iti ofera credit pe o suma asa de mica

| horia2012 a răspuns:

Indiferent de la ce banca iei credit, niciodata nu o sa platesti mai mult de 30 % din valoarea imprumutului. Functie de banca, venitul pe care il ai si de perioada de timp pe cat faci creditul vei plati mai mult sau mai putin dar in limita celor 30%. In cazul tau, 30% - 300 lei pe luna.

| stress11211 a răspuns:

Depinde pe ce durata vrei sa faci imprumutul.in principiu dac il faci pe durata mai lunga rata este mai mica si invers...acu depinde si de banca