| RazvanChr a întrebat:

Ma pot angaja la un supermarket(Cora/Carrefour) la 16 ani?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La negru (daca vor vrea!) te poti angaja. Altfel nu vad cum un angajator sa vrea sa te angajeze cu 6 ore de lucru si sa te plateasca pentru 8! Asa este legea. N-ai voie sa lucrezi decat 6 ore. Sau poate te vor pune sa lucrezi ca majorii incalcand legea!

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc!
Poti intreba la ei, dar ma indoiesc ca angajeaza minori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal da
practic insa nu am vazut niciodata minori muncind in magazinele alea si nu cred ca vor sa se lege la cap cu asa ceva

| sierra1 a răspuns:

Legal ai putea dar cinstit: nu se leagă ei la cap cu minori

| Sophieka a răspuns:

Te poti angaja acolo unde se specifica ca angajeaza tineri part -time.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La profi stiu ca poti, probabil si la altele daca au ei nevoie. Trebuie sa suni sa intrebi