| anonim_4396 a întrebat:

Mai merita sa pleci in regatul unit in 2019, va mai fi oare viitor după ce vor ieși din UE?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca pleci legal... merita

| doctorandus a răspuns:

La modul "caine surd la vanatoare" nu merita sa pleci nicaieri.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca pleci pana ies ei oficial poti depune cerere ca sa ai drept de sedere permanenta.

| suntserios a răspuns (pentru Bondarel99):

De unde stii ca se depun cereri de drept de sedere? Faci parte din comisia de negociere Brexit?

| Bondarel99 a răspuns (pentru suntserios):

Cei care lucreaza si locuiesc acum in UK pot cere sa ramana permanent acolo.
http://incont.stirileprotv.ro/......rexit.html

| sasaomulsubtire a răspuns:

Poti merge cu aceleași gânduri ca și până acum. Dar trebuie să dai dovadă ca ai serviciu si locuință(chirie). Adica trebuie sa muncești tati.