| alexandradlr a întrebat:

Merita sa cumperi euro și sa ii păstrezi? Ma gândesc ca euro creste, iar leul se devalorizează.

13 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur insa... cat sa si cumperi? Daca vrei sa iesi pe profit, vorbim aici de sume uriase.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In lipsa de oo cit sa iei ceva decent pe bursa (inca nu e pierdut complet trenul sa bagi un ban in actiuni Tesla, AMD, Microsoft, NVIDIA, si nu numai) sau sa te arunci in crypto, e mai bine decat sa tii lei, oricum.

| relian a răspuns:

Cumpara aur,ala nu se va devaloriza niciodata,dar nu tinichele,bijuterii,vorbesc de aur curat.
Azi putin,maine putin,uite asa ajungi milionara happyMai strangi componente de astea electronice daca ai de unde,de astea defecte,le scoti contactele,vezi ca alea au aur pe ele,aur din ala cel mai pur, strangi stiu si eu cateva kg, apoi depari aurul de cupru si mai strangi si asa ceva.
Ma gandeam si eu sa fac asta, dar doara am zis laughing de facut nu am mai ajuns sa mai strang nimic, desi as fi avut posibilitatea sa gasessc destule electronice defecte.

| LoveSleep a răspuns:

Merita sa iti tii banii moneda in care iti primesti salariul.

| Mirel4412 a răspuns:

Te imbogatesti cu cativa lei pe luna, afacere? Mai bine ii pui la cec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti noul Alex Dorinel... laughing Ai potential cel putin

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E chiar el, de data asta si-a facut schimbare de sex.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine îți cumperi AUR, riști foarte mult cu "afacerea" asta.

| tonyc7 a răspuns:

Sigur ca da. Mai ales in vremurile astea!

| 19flo79 a răspuns:

Aurul e mai ok, sau un apartament happy

Cu euro pierzi mult in 10 ani...
De ex, acum 10 ani un apartament era 45de mii iar acum, tot acel apartament e 60de mii

Tu de fapt, cati bani ai? laughing

| Feitan a răspuns:

Nimic nu scapa de devalorizare sau mai bine spus de inflatie, cel mai bine e sa iti deschiz cont de investitii, aliance tiriac spre exemplu (poti oriunde vrei) care sa iti dea o dobanda anuala mai mare ca inflatie ( de obicei o sa vezi valori de 15-20%, dar in realitate e undeva la 8-11% ). Deci spre exemplu daca tu anual iei dobanda de 8% iar inflatia e 5% nu numai ca iti pastrezi banii intacti ba chiar faci profit 3%, totusi un cont de investitii este o treaba pe termen lung si trebuie mai intai sa te sfatuiesti cu un consultant financiar.

| ionut929292 a răspuns:

Nu ii o investitie buna parerea mea, daca ai planuri sa investesti bani aici is cateva optiuni care le folosesc si eu : Bitcoin, SP500, sau AUR nu investi in valuta ca se devalorizeaza nu conteaza ca i euro, dolari sau lei e aceiasi treaba! Fa un pic research la optiunile care le-am zis si ai sa vezi despre ce e vorba