| LanguageMaster a întrebat:

Merită să fii patron sau este mai bine să nu fii, ca să nu îi ții pe alții în spinarea ta?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de situatie. Daca este un afacerist bun il tin angajatii in spinarea lor si nu el pe angajati.

| mgtow a răspuns:

Munca la stat ca functionar public e cea mai buna. Patronii sant impuscati de anaf si alte controale mai ales nu castiga cine stie ce depinde de afacere acum. La un magazin mic nu merita dar la un hotel sau afacere mare da

| Iote a răspuns:

Nu îi ții tu pe ei în spinare. Ei muncesc pentru tine. La asta nu te-ai gândit?
Insă, merită să pui mâna pe o gramatică. Stai prost la capitolul ăsta.

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru Iote):

Jignitor.Daca nu poti sa ajuti mai bine nu raspunde.

| Iote a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Jignitor pentru angajati, nu-i asa?
Dar vad ca te-am ajutat totusi. Ai editat intrebarea si de data asta ai scris corect.

| NYØ2002 a răspuns:

Pai depinde in ce lucrezi.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Merita daca gasesti sa faci o afacere care sa iti placă si obligatoriu sa fie PROFITABILĂ.
Daca nu reusesti sa faci profit e nasol.

| lvi7 a răspuns:

Cu mentalitatea asta stai angajat cum esti. Ajutorul e reciproc!