| LanguageMaster a întrebat:

De ce unii oameni dau sponsorizări ca să îi țină pe alții pe spinarea lor?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru ca, daca dau acei bani pe detergenti, nu-si pot spala constinta.

| mihai69 a răspuns:

Din același motiv pentru care alții oferă din timpul lor prețios ca să răspundă la întrebări inutile e TPU.

| johnnny123 a răspuns:

Există mai multe feluri de sponsorizări. Unele sunt instrument de marketing, unele sunt caritabile, unele sunt pentru încurajarea unor acțiuni în care cel care oferă sponsorizarea crede.

Qatar Airways sponsorizeaza F.C. Barcelona pentru marketing.
Un om care sponsorizează echipa de fotbal a unei case de copii, o face în scopuri caritabile.
Un om care oferă burse de cercetare în domeniul energiei verzi, o face pentru că dorește să încurajeze dezvoltarea acestei direcții.

Nu e niciodată vorba despre "a ține pe alții pe spinarea lor".
Nu există sponsorizări pentru oameni care vor să spargă banii la terasă.

| Samariteanul a răspuns:

Pentru ca stiu ca pot face bani din chestia asta.E vorba de strategie)(depinde)

| DrGoogle a răspuns:

Prin sponsorizare se scad sumele din platirea impozitului pe profit catre stat.

| JulietteJokes a răspuns:

Pentru reclama.