| LanguageMaster a întrebat:

Voi dacă ați fi patroni ați da sponsorizări ca să-i țineți pe alții în spinarea voastră?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sponsorizarea are multe avantaje financiare. Mai bine faci o sponsorizare cui vrei tu decât sa dai impozite la stat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sponsorizarea n-are treabă cu spinarea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In primul rind, vezi ce faci cu cratimele alea. In al doilea rind, nu dau sponsorizari sa tin pe cineva in spate. Sponsorizez o fundatie care ajuta copii din mediul rural sa nu se lase de scoala. Nu ca sunt eu bun crestin, se stie din raspunsurile mele ca ma p*s cu bolta pe povestile cu barbosi si norisorii deluxe din viata de apoi care ne asteapta pentru "milostenie". Sponsorizez pentru ca banii aia se deduc din impozit, si daca nu ii dau cuiva care chiar face ceva cu ei, ii ia statul si ii baga in pensii speciale. E atit de simplu.

| Sn4k3 a răspuns:

Cred ca ar fi cazul sa-ti schimbi numele laughing

| NLS a răspuns (pentru Sn4k3):

La fel ma gandeam si eu, dar parca imi era rusine sa i-o spun.

| Bizon95 a răspuns:

Nu prea merge dpdv legal
sponsorizarile se dau numai la chestii care pot fi sponsorizate (nu stiu legea foarte exact), nu poti sa dai cui vrei tu si apoi sa le treci in contabilitate ca sponsorizari (scade impozitul daca faci sponsorizari si DE AIA SE SI FAC, atlfel nu ar sponsoriza nimeni)

deci, daca as avea un prieten care ar putea primi sponsorizari, singurul motiv pentru ca as spune nu e ca din sponsorizarea unui lucru care apare in public (de exemplu sport, curse de masini, etc.) primesc implicit si reclama gratuita (imi pun sigla pe masina aia si apoi apare in direct cand se filmeaza cursa), ori daca as da la un prieten nu capat reclama asta