| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa investesc la bursa 100 de euro? Oare nu ii pierd?
La fxoro.com

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îi investești, îi riști. Dacă îi riști, poți să îi pierzi.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Sunt la etapa de validare a contului, banii sunt deja in contul meu de forex. A mai rămas să le trimit un extras de cont, pentru a-mi valida contul. Când îmi validează contul am din nou acces la banii mei. Pot să-i retrag, sau pot sa-i investesc.
Ma simt nasol... nu știu ce sa fac.
Dacă as mai avea vreo 1000 de euro, n-as spune nimic, dar așa?
Rămân falimentar. Acolo investesc giganții. Pot pierde totul in cateva minute... cred ca dupa ce imi validează contul imi si retrag banii.
Mai bine cumpăr ceva de banii aia de pe Amazon si revand aici.
Sau ma las asa, si nu mai investesc nimic. Dă-o încolo. sad

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai grăbit. Tranzacția Forex este meserie. Nu știi. pierzi.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Da, dar cu brokeri știți cum e.
Îmi vorbeau de aur, de nu-știu-ce, când eu de fapt am decât vreo 700 de lei... si parcă presimt ca ii pierd dacă îi investesc.
Ceva-ceva tot știu. Mi-am achiziționat un curs pe udemy, unde, am învățat ce-i drept câte ceva, dar tot nu e de ajuns.
Până la urmă contează să nu simți acea investiție. Adică să nu te faca sa plângi portofelul.
E posibil să joace împotriva mea piața, și apoi mie chiar asta imi lipsește. O gaura in "buget". rolling on the floor
Și pot retrage minim 100 de euro. Deci daca am intrat "trebuie" neapărat sa câștig ceva, ca sa pot retrage. Desi i-am întrebat, dacă pot retrage dupa ce am investit 10-20 de euro, mi-au spus da. Site-ul lor îi contrazice. Se contrazic singuri.

Mai bine nu.
Dacă ar fi salariile decente, nu ar mai sări românii să bage la pariuri, la jocuri de noroc. Un om simplu, câștigă al naibii de puțin.
Mâna de lucru e ieftina in România, aproape ca in China. rolling on the floor

| Dismally a răspuns:

Nu, suma e mult prea mica pentru a face un profit.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Mersi. Atunci ii scot.
Sper sa nu dureze mult să-mi reintre banii în cont.