| Kleb a întrebat:

Merita sa ma angajez curier la glovo? Avand in vedere ca initial o sa cumpar un scuter de 1000 de euro si o sa lucrez dupa liceu, undeva la 3-4 ore pe zi? Ce credeti, merita? Imi pot recupera banii relativ repede?

2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Sincer pentru 3-4 ore nu prea merita. Pe ora iti pot intra cam 2 comenzi cu valoare intre 5-16 lei aproximativ, în funcție de distanta. Dacă faci o medie de 10 lei pe ora, te duci undeva la 40 de lei pe zi. Din care ti se iau si comisioane. Macar 6-8 ore pe zi sa faci livrari ca sa ti iasa ceva

| felixf a răspuns:

Depinde de orasul in care te afli. Daca ai dealuri in jur si mergi pe bicicleta atunci nu merita. Daca ai scuter pentru bani de buzunar merita. Dupa ce termini liceul, poti pune in cv experineta pe care ai avut-o la Glovo so poate te ajuta in viitoarele tale job-uri.