| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a trimis cineva pe PayPal niste bani dar sunt blocati si nu pot sa ii folosesc deloc...cel care mi-a trimis bani a dat accept dar ma intreb de ce sunt blocati.

4 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Cel mai probabil ai primit banii prin modul normal, cel folosit de obicei pentru plata serviciilor. Ce inseamna asta? Daca platesti pe cineva sa faca x, si acea persoana nu isi indeplineste indatoririle, poti face un ticket si ulterior banii iti vor fi rambursati. Daca ai optiunea de a rambursa banii primiti chiar tu, atunci banii clar au fost trimisi prin metoda asta. Intreaba l daca ti a trimis banii prin friends and family sau prin plata serviciilor.

| MariannN20 a răspuns (pentru Sekim):

Mi-a trimis prin friends and family

| Sekim a răspuns (pentru MariannN20):

Contacteaza i pe cei de la PayPal si vezi ce spun despre asta. Pot exista mai multe motive pentru care banii ar fi blocati.

Răspuns utilizator avertizat