| Marko_7130 a întrebat:

Buna,

Se pricepe cineva la Paypal? Ce inseamna ca mi-a trimis cineva niste bani ca gift?

Multumesc.

3 răspunsuri:
| DeianVendetta a răspuns:

În primul rând trebuie să ne spui dacă acea persoană e un apropiat, o cunoștință/rudă/prieten. Dacă ai primit un mesaj pe mail de la un necunoscut, înseamnă că e țeapă. Nu există așa ceva. În cel mai bun caz ar putea fi o greșeală. Dar cel mai des, dacă ai primit un mesaj de genul pe mail e spam.

| Marko_7130 explică (pentru DeianVendetta):

Mi-a trimis un prieten, eu am intrebat ce inseamna transferu acesta ca gift? Banii ii am in contul paypal mi-au venit, trebuie sa dau eu accept la tranzactie, dar ce inseamna ca gift?

| DeianVendetta a răspuns (pentru Marko_7130):

Gift înseamnă cadou, deci ți-a trimis un cadou în bani. Atunci e foarte simplu, îi ai în cont, poți face ce vrei tu cu ei. Bănuiesc că îi poți transfera pe cardul de credit/debit personal și apoi îi poți retrage în numerar de la un ATM.