| Gabistein a întrebat:

Mi-am facut la inceputul anului un card Visa(cel cu 0 taxe) la Banca Transilvania si mi-am activat Internet Banking-ul si SMS Alert...Cardul l-am folosit o saptamana deoarece mi-a trebuit pentru niste "chestii" apoi a ramas pe 0 cum s-ar zice...Treaba e ca daca a fost pe 0 nu au avut cum sa traga banii pentru internet banking/sms alert.Au ce sa imi faca daca nu am platit? Ca pe undeva prin contract scrie ca ei au dreptul sa rezilieze contractul la 60 de zile daca se aduna datorii.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot sa-ti solicite banii de comision, inclusiv prin judecata. Nu cred ca o s-o faca pentru cativa lei, doar o sa-ti anuleze cardul. In termenul de prescriptie de 3 ani pot sa-ti ia banii, daca mai faci operatii bancare prin ei.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand cand mai faci operatiuni pe respectivul cont ti se vor lua banii pe comisione. Exista si varianta cu judecata dar la cativa lei... ma indoiec ca isi bat capul

| Badescu_Madalina_1981 a răspuns:

Nu pot sa iti faca nimica

| Gabistein explică:

Si daca nu mai folosesc cardul si sa zicem ca peste 1 an vreau sa il inchid o sa imi ceara banii?