| mariboghi a întrebat:

Mi am facut si eu cont pe NEOBUX mi am facut si cont AlertPay insa nu inteleg cu referralii? Cum sa fac ca sa pot avea referrali? Tre sa dau anunt pe net despre neobux?
Sper ca intelege cineva ce vreau sa intreb, Poate ma lumineaza careva
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| 112_6357 a răspuns:

Ce sunt referralii?
Un referral este cineva care lucreaza pentru tine.
Referralii primesc pentru vizualizarea reclamelor ceea ce primeste oricine: Bani!
Dar daca un utilizator vizualizeaza o reclama si este referralul tau, si tu de asemenea vei castiga bani.
In cele din urma, un referral este tot un membru, de la care vei castiga si tu bani cand acesta vizualizeaza reclame.
In prezent exista doua tipuri de referrali si trei modalitati de a-i obtine:

Direct Referrals:
Membrii invitati de tine, cei care s-au inregistrat cu numele tau la Referrer de pe linkul tau direct.

Rented referrals:
Initial ii inchiriezi pentru o luna calendaristica.

Deci, cum se face?
In momentul de fata exista trei modalitati de a obtine referrali:

Folosind bannerul propriu:
Acest banner este o imagine si un link in acelasi timp, pe care il poti pune pe situl propriu.
Cand persoanele dau click pe acesta si se inregistreaza pe site, automat devin referralii tai.
Vei
primi bani de la referralii tai directi numai dupa ce ai implinit o
luna de la inregistrare si ai vizualizat cel putin 100 reclame.
Poti obtine bannerul facand click pe numele de utilizator, apoi in stanga, pe Banners.

7 răspunsuri:
| unnimeni a răspuns:

Referalii sunt de doua feluri: directi, adica cei care se inregistreaza prin url-ul prin care iti faci tu reclama. Si al doilea tip sunt cei inchiriati, care pentru cativa centi/saptamana, vor lucra pentru tine, adica cu cat vor fi ei mai activi cu atat o sa iti intre tie banii in cont mai multi.
Dupa 30 de reclame vizionate de tine, adica, ai 4/zi maxim, in 8 zile strangi 32 reclame, deci 32 centi. Atunci poti posta si pe forumul lor, pentru a cere ajutor.
Doar dupa 30 de zile poti sa iti faci reclama cu linkul atribuit contului tau. Deocamdata, intra zilnic si da cele 4 clickuri.
Succes!

| mwmile a răspuns:

Va pierdeti timpul cu Neobux cand sunt multe altele de facut pe net. Poti sa faci bani din multe alte chestii decat PPC si Surveys. Mai bine ti-ai face un site si ai incepe sa il promovezi decat sa promovezi un link de referal prin care se inscriu altii care de obicei Neobux nu mai apar sub tine. Uite daca stii poker poti sa intri pe www.bonu stiu.webs.com si poti sa faci 1000$ in 2 ore fara sa bagi nici un ban. Acum depunde si de experienta ta in poker daca vei fi capabil sa ii rulezi. Succes si lasati Neobux fratilor ca ei fac de 10000 ori mai mult decat va da voua. Pentru mai mult info dati mesaj. O zi buna Tuturor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 din cele mai bune site-uri de facut bani poti face sute de dolari chiar mii, dati click-uri si primiti bani pe paypal si alertpay inscrieti-va cu incredere daca doriti dovada de plata spuneti si o sa postez acesta este link-ul http://www.neobux.com/? r=HIENAA
multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vreti sa aflati cum sa faceti referrali directi foarte usor, aici gasiti un tutorial foarte util. Eu l-am cumparat si castig destul de bine de pe urma ptc-urilor. Bafta!

http://referral-secrets.com/? e=daniel2002bt@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| mihaytzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Am si eu cont pe neobux dar sunt standard si vreau sa trec pe golden si nu stiu cum sa fac asta, ma poate ajuta cineva?