| anonim_4396 a întrebat:

Cum transfer ONLINE o suma de bani dintr-un cont Raiffeisen intr-un cont Banca Transilvania? Am un dispozitiv Raiffeisen, am intrat in cont dar chiar nu stiu ce sa fac... am intrat la Plati, am gasit optiunile Plati Inter si Intrabancare si am selectat optiunea Intrabancara (pentru ca e Banca Transilvania, nu?), dar imi cere Numar OP si detalii plata si nu stiu ce sa scriu acolo. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Intri la plati interbancare, pentru ca pui intr-un cont de la o alta banca!
Apoi completezi campurile obligatorii.
Ai numele titularului de cont, ai de pus numarul contului care vezi sa fie corect. Daca citesti cu atentie tot ce scrie pe pagina aia, o sa-ti dai seama ce si cum completezi.
La sfarsit, te pune sa bagi in card reader niste cifre. O data suma si inca o data ultimele cifre ale contului. Scrii apoi codul generat in card reader si gata.
La numarul operatiunii scrii 1 si la detalii plata scrii si tu o chestie, acolo...eu, de pilda, scriu "bani copil". N-are importanta ce scrii acolo.