| Anemoneeeeee a întrebat:

happy happy Nevoie de >>>ajutor--- PayPoint, PaySafe.

Am o problema vreau sa bag niste banuti intr-un joc. Este iarna, frigut si ma plictisesc. Deci, pot alege metoda de plata cu PayPal sau PaySafe. Cei care se joaca pe platforma Steam stiu cam la ce ma referhappy Ideea este urmatoare stiu pasii dar eram curioasa daca, careva dintre voi a mai facut treaba asta? Nu stiu la ce fel de centru PayPoint sa merg am tot auzit ca nu te serveste nimeni si bagi tu banii pe aparat sau am auzit zvonuri cum ca stai cu sutele de ani in fata unui aparat de PayPoint deoarece, functioneaza extrem de greusad

Sau mai rau, sa merg, sa cer un pin de 100 de lei si sa nu stie vanzatoarea despre ce vorbesc "Stiti domnisoara eu nu stiu ce-i aia". Nu stiu, sa merg oare la un magazin Profi deoarece acolo au PayPoint dar oare trebuie sa incarc eu singura? Lol.

Va rog din suflet sa imi spuneti, ce si cum dau fundita din aceastahappyNu stiu cum sa fac sa gasesc un PayPoint bun sad m-am uitat pe harta si chestii dar mna. Daca, este cineva din Timisoara si a mai facut treaba asta, vreun gamer sa spun asa sau ceva plzzz spuneti-mi un magazin care are PayPoint si totul este lux, aparatul functioneaza super iar cel care iti ia banii si iti da pin-ul acela care trebuie introdus, mai exact un om care stie ce face. Nu sa ma trezesc ca nu stie ce ii cu pin-ul sau toti angajatii stiu ce fac si va fi in regula nu trebuie sa imi bat capul.

Mai am o intrebare, in momentul in care introduc pin-ul si vreau sa cumpar nu imi va da eroare sau mai stiu eu ce sa mai raman si fara banisad

Mersi multhappy mersihappy

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Da, spui ce valoare doresti, iti scoate bonul din aparat, platesti si aia e.

Sau tot la posta si la Penny ar trebui gasesti acele carduri pentru SteamWallet.
Cumperi cardul, te duci in interfata Steam la Games (sus langa Help),
alegi Redeem a Steam Gift Card or Wallet Code, introduci codul, Continue... si cam atat.

14 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

In Germania gasesti bonuri PaySafe la orice magazin Aldi (si altele), la orice benzinarie... si la posta.

In Romania gasesti la Posta si la PennyMarket cu siguranta.
https://www.paysafecard.com/ro-ro/cumparare/comercianti/

| Anemoneeeeee explică (pentru NLS):

Multumesc multhappy

| Anemoneeeeee explică (pentru NLS):

La posta fac tranzactia cu ajutorul cuiva, nu?happy Are aparatul acela galben cer un pin de 100, dau banii si primesc pin-ul?

| Anemoneeeeee explică (pentru NLS):

Te iubescbig grin multumesc mult de totttt jurr mersiii big grin nu de alta am pierdut cu PayPalul iar acum mi-e fricasad happy mss

| NLS a răspuns (pentru Anemoneeeeee):

Da, spui ce valoare doresti, iti scoate bonul din aparat, platesti si aia e.

Sau tot la posta si la Penny ar trebui gasesti acele carduri pentru SteamWallet.
Cumperi cardul, te duci in interfata Steam la Games (sus langa Help),
alegi Redeem a Steam Gift Card or Wallet Code, introduci codul, Continue... si cam atat.

| Nemessys a răspuns:

Paysafe-ul mi se pare cea mai tare metoda de plata. 1. E sigur, rapid simplu si 2 (dar si cea mai importanta) poti face fara sa stie parintii rolling on the floor.
Uite. eu te sfatuiesc sa iti faci un cont paysafe (pe site-ul lor). O sa te ajute foarte mult. De ce? Sa zicem ca este un joc de 17 euro si tu vrei sa-l cumperi. Ok. iti iei 2 paysafe-uri de 50 de lei. Ideea este ca, daca le bagi pe amandoua in steam si cumperi jocul o sa-ti mai ramana 3 euro, care ce faci cu ei? Daca pe viitor gasesti altceva mai bun (de exemplu pe G2A )sau o alta platforma de jocuri unde o sa-ti foloseasca aia 3 euro? Daca iti faci un cont (ala e mai mult ca o pusculita) iti poti lua si pin-uri, le bagi acolo iar peste ceva timp cand gasesti ceva, bagi contul si iti ia suna exacta. Nu. dai 17 euro, iar alti 3 raman,, blocati" in steam si sa nu ii mai poti folosi decat pe steam. By the way, o mica smecherie pe care am invatat-o eu este ca. nu stiu cum dar paysafe-urile folosite, inca mai au un mic rest pe ele, de cateva zeci de centi.Deci, te sfatuiesc ca odata ce folosesti un pin, sa-l notezi intr-un notepad. Si asa daca dai de ceva si mai ai nevoie de cativa centi (eu am patit-o de MULTE ori si e super enervat) bagi un pin pe care l-ai folosit si gata (nu este 100% sigur ca o sa mearga, dar merita incercat). Serios deci acea foita o poti arunca, dar pin-ul pastreaza-l. Succes!

| Anemoneeeeee explică (pentru Nemessys):

Stiuuu frate ca i mega blana si am reduceri la nu stiu cati banuti bagi iti dau monede si daca ai nu stiu cate monede dinalea de ale lor ai reducere de 5%, 50% poti alege daca ai suficiente monede, acum depinde happy stiu, haha am cont, mersi multttt happy Si pe tine te iubesccccccccc mersiiiiiiiii multtttttbig grinbig grin woai multumesc

| WaterDrop a răspuns:

Am renuntat sa mai incerc cu paypoint, insa contul de paypal il poti incarca si cu cardul sau prin transfer bancar.Sau in joc direct cu aceleasi optiuni. Evit PayPal daca se poate direct prin card.

| Anemoneeeeee explică (pentru WaterDrop):

Waii am zis si eu asa de PayPal ca o a douamodalitatelaughing) ca, daca-ti spun ca am pierdut 76 de leilaughing))) eu pay pal never. Amen.

| WaterDrop a răspuns (pentru Anemoneeeeee):

76 de lei? Pfoaaa! Cate briose cu cioco calda puteam manca de banii aia, nuh, oribil!

| Anemoneeeeee explică (pentru WaterDrop):

Stiusad crying

| Anemoneeeeee explică (pentru WaterDrop):

Asta era si chestia direct cu cardul nu pot, nu ma lasa iar cu palul crying( vai de capu meulaughing

| DoctorulManhattan a răspuns:

In Timisoara sunt o gramada de aparate in care poti baga banii in PaySafe iar biletul cu codul pin iese automat. Simplu si fara vanzatori/vanzatoare incompetente. Doar mergi la un aparat, alege PaySafe, baga mail ul, alege cati bani vrei sa bagi, introdu banii iar aparatul iti scoate biletul.

| Anemoneeeeee explică (pentru DoctorulManhattan):

Te iubesccc si pe tineeee happy mersiii multtt de tottthappy big grin appreciatebig grin

| Anemoneeeeee explică (pentru DoctorulManhattan):

O sa incerc si varianta asta cu bagatul de bani singurahappy pe viitorbig grin