| StrongHeart a întrebat:

Noroc,fam.
Ati facut vreodata bani la bursa?

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da.

| StrongHeart explică (pentru mihai69):

Bitcoin?

| mihai69 a răspuns (pentru StrongHeart):

Nu, Tesla & altele. Btc NU înseamnă Bursă.

| minrest a răspuns:

Salut. Nu. Dar ma gandesc sa imi fac cont si sa cumpar actiuni. Asta pentru ca tin banii economisiti prin casa.

| alina2k18 a răspuns (pentru minrest):

Cand iti fac o vizita ACASA?
winking
laughing

| minrest a răspuns (pentru alina2k18):

Misto gluma. Oricum, sa stii ca TOTI cei pe care ii vizitezi au bani si lucrurri de valoare prin casa. Nu ai stat tu sa cauti.

| alina2k18 a răspuns (pentru minrest):

Nu mai fac deplasariwinking
laughing
Pentru tine faceam o exceptiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer vorbind, aproape toti dintre noi investim la bursa, doar ca unii nu sunt constienti, nu avem rezultate wow, si nu ne asumam responsabilitatea pentru asta.
de exemplu persoanele care ALEG (ca nu te obliga nimeni) sa isi castige veniturile din postura de angajat, ALEG sa plateasca bani pentru pensie, dintre care 3, 75% se duc in pilonul 2, care cumpara instrumente pe bursa, inlcusiv actiuni la banca transilvania, petrom, fondul proprietatea, deci toti avem actiuni pe bursa.

eu folosesc de 3 ani un broker sa investesc pe bursa si sunt multumit de randamente, dar consider ca mai usor faci bani prin metoda clasica: muncesti 80 de ore pe saptamana in loc de 40 si sigur ai bani multi.

| StrongHeart explică (pentru anonim_4396):

80 de ore pe saptamana? Adica viata ta sa insemne doar munca si somn? Si consideri asta un lucru usor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Elon musk lucreaza 130 ore pe saptamana de exemplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Daca faci ceea ce iti place, nu o vei vedea ca o munca, sunt persoane care "lucreaza" 80 de ore pe saptamana, stand acasa cu familia, intr-o drumetie la munte, sau orice altceva. gaseste ceva ce faci de placere, si monetizeaza acel lucru, Romania este in top la tarile cu cel mai mult potential si oportunitati. stiu persoana care dintr-un salariu sub media romaniei isi permit de exemplu sa lucreze 80 ore pe saptamana, sa stea cu prietenii/ familia minim 8 ore pe zi, si sa isi cumpere la fiecare 5 ani cate un apartament in Bucuresti, solutii sunt, dar cu munca.

| AndrElle a răspuns:

Da. A fost fain.