| Andrℯi a întrebat:

(nu găsesc o categorie mai potrivită, cer unui administrator să o schimbe dacă se poate)
Mă interesează calculul pensiilor. Am înțeles că se poate calcula pensia online, pentru fiecare în parte.
Am găsit și eu câteva site-uri în care doar introduci anul și luna, dar nu asta mă interesează. Doresc să știu dacă se poate să aflu cu exactitate, pentru o persoană anume, la schimbul unor informații precum numele ș.a.m.d.
Aveți idee unde pot face asta online?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a calcula exact pensia ai nevoie de salariul avut pe fiecare luna, de cand a inceput sa munceasca si pana acum si acesta nu-l poti afla pe internet.
Daca ai salariul atunci poti calcula pensia exacta, pe un calculator de pe internet.

| Andrℯi explică (pentru Ioandelasal):

Unde găsesc acest calculator, mai exact?
Mulțumesc pentru răspuns!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrℯi):

Gasesti si aici: http://www.lapensie.com/logare.php