| Khyleri a întrebat:

Nu stiu cum sa explic corect, deci voi da cuvintele cheie:
-Cineva care are taxe de platit.
-Acea persoana foloseste cardul ca sa primeasca salariul(cardul este de la cineva care nu are taxe).

In ce categorie intra acea persoana?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se numeste FRAUDA daca folosesti cardul bancar al atcuiva si poti fii pedepsita legal pentru acest lucru.

Cardul bancar nu se imprumuta nimanui!
Daca cineva vrea sa te ajute cu bani, apai sa scoate cash de la banca si sa ti-i dea, nu sa-ti imprumute cardul, ca-i ilegal sa folsoeste cardul bancar al atcuiva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariul îl primești pe cardul personal. Nu cred că virează nimeni bani pe cardul altcuiva.

| relian a răspuns:

Nu le mai ameti laughing angajatorul iti va trimite tie, sau aluia care munceste, o hirtie unde spune ce bani tea platit, cit tea platit si cu acea hirtie tu faci taxele alea, cand sau dupa ce primesti acea hirtie.

Ca iti da compania bani cash, ca iti da cec, sau tii pune direct tie in cont, pe card ce spui, aia nu are nici o legatura cu taxele.

Sau ca banii is folositi de alta persoana, aia nu are nici o treaba cu prefectura.

Asa ca nu mai amesteca modul de plata, cine foloseste acei bani cu cel care trebuie sa faca taxele.

Este obligat sa faca taxele, cel pe numele caruia sau dat acei bani, restul nu intereseaza pe nimeni, cui i-ai dat tu cardul, sau cine a folosit acei bani.