| pantera a întrebat:

Va salut. Am cumparat de pe AliExpress un telefon in valoare de 60€ am plătit cu cardul..intrebarea este, mai trebuie sa plătesc ceva taxe cand ridic pachetul? Ati comandat?

3 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

În mod normal nu, toate taxele se plătesc atunci când efectuezi plata cu cardul.
Ce metodă de livrare ai ales? Să-mi spui te rog cum decurge treaba pentru că aș vrea să cumpăr și eu ceva de pe la ei.

| pantera explică (pentru Λndrei):

Livrarea habar nu am.doar ca am vazut ca scrie livrare gratuita.dar după cat am citit pe net.cica mai trebuie sa platesti 24% tva si vama.habam nu am.de pe ebay am cumpărat ceva.si am plătit cat scria acolo cu livrare graruita si a venit la mine acasa prin posta. apropo sunt in Spania

| Λndrei a răspuns (pentru pantera):

Pe lângă faptul că ai putea plăti TVA și vamă, mai durează și vreo 2 luni până vine laughing
Eu mai bine dau 20 dolari și vine în maxim o săptămână laughing