| SideBySide11111 a întrebat:

Nu stiu daca am nimerit catergoria corecta. Daca este categoria gresit rog un moderator/admin sa nu-mi stearga intrebarile si sa le mute in categoria potrivita.
Am cateva intrebari si sper sa fie cu putinta ca cineva sa stie sa ma lamureasca. Pot sa imi fac un card virtual ING pentru salariu? Este vreo diferenta dintre cardul virtual ING si cel pe care ti-l faci la o banca? Trebuie sa ai deja cont bancar pentru a crea un card virtual sau poti sa-l faci si gata il poti folosi? Poate angajatorul sa refuze sa-ti vireze salariul daca ai card virtual?

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Ai posibilitatea sa iti faci card virtual la ING, insa doar daca ai si cont la ei. Cardul ala virtual sau fizic e atasat unui cont. Nu ti se face alt cont la fiecare card virtual facut.
Asadar, vorbeste cu cei de la ING si vezi ce optiuni au. Stiu ca poti sa ai card virtual, fara card fizic, insa neaparat nevoie de cont si optiunea de homebank. Acolo ai butonul pentru a emite cardul virtual.

Succes!

| Alex10535 a răspuns:

Nu stiu despre ING si cardul lor virtual nimic, dar stiu sigur ca pentru card trebuie sa ti creezi un cont bancar, iar cardul este asociat contului pentru plati la POS sau ATM. Angajatorul are nevoie de ibanul contului ca sa ti vireze banii nu l intereseaza pe el ce card ai tu. Sper ca ti am facut o idee. Te salut