| tibetan74 a întrebat:

Oameni buni, stie cineva cam cat castiga un expert contabil cu experienta? Unul care are cabinet de expertiza propriu si persoanal. M-ati ajuta foarte mult daca puteti sa-mi raspundeti la intrebarea asta

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca are o clientela mai numeroasa, si mai sunt si buni platnici, sumele sunt considerabile! O evidenta contabila minima (pentru o societate cu cifra de afaceri minuscula) tot se plateste cu vreo suta de lei, dar un expert cu experienta nu prea se mai incurca de piticanii de genul asta. Pe scurt, vreo 20 de societati la vreo 200-400 lei pe luna (activitate pentru un expert lenes, sunt care duc si 50-100 de firme), impozitele stiu ei cum sa le minimizeze, este chiar bine de tot, parerea mea.