| Petronela_9133 a întrebat:

Sunt expert contabil de 3 ani si as dori sa-mi extind portofoliul de clienti atat pentru serviciile de contabilitate cat si pentru cele de expertiza judiciara si extrajudiciara. Anul trecut am investit in crearea unui site profesional, dar...nu mi-am recuperat nici acum investitia. La Tribunal sunt pe lista ca expert din 2006, dar nu am primit decat o singura expertiza...Intrebarea mea este: cum as putea sa extind portofoliul de clienti? Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de publicitate si lucreaza la imaginea ta. Socializeaza cat mai mult cu oameni influenti din orasul tau.
Pentru simplul fapt ca traiesti in Romania, ca sa reusesti ai nevoie de sistemul PCR(pile, cunostinte, relatii) altfel vezi ce se intampla... Cel mai hot reuseste.
Daca nu iesi la atac si vei sta in banca ta, va trece timpul si nimic. Societatea este o jungla! Trebuie sa ne adaptam.

2 răspunsuri:
| mm_2126 a răspuns:

Mama mea este expert contabil... si ea a dat anunt in ziar, si a vb cu mai multe conostinte care au transmis veste din om in om

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin publicitate "agresiva". Daca esti sigura de potentialul tau, merita sa faci astfel de reclama, chiar "inflorind" putin lucrurile, pentru a accentua profesionalismul tau. Stiu ca nu este etic, dar cred ca esti constienta ca trebuie sa fii putin "rechin" pentru a razbi. Cocurenta este acerba, iar cei care doresc astfel de servicii, sunt oameni normali, pe care ii vei face, cel putin, sa se intrebe ce se afla sub acest ambalaj frumos. Si, cum curiozitatea a omorat intotdeauna pisica...