| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Oare ce salariu ar trebui să am pentru a putea lua un împrumut de nevoi personale în valoare de 15000€?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la bancă sa i ti faca ei o simulare de credit si i ti vor spune ei daca te incadrezi cu salariul, de obicei trebuie sa ai salariu mare ei stiu in ce conditii acordă credite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca gradul maxim de indatoare la creditele de nevoie personale e de 40% din venitul net si perioada maxima de rambursare de 60 luni iese cam o rata de 290-300 euro pe luna deci un venit NEt minim de vreo 750euro

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1200 Euro net.
Dar la asemenea sumă împrumutată ți se va cere garanție imobiliară.

| mihai69 a răspuns:

Depinde de bancă, de durata pe care o alegi pentru rambursare etc.

| Sofer a răspuns:

Cu o vizita simpla la banca îți vor calcula ei cât pot sa îți acorde.