| iulianus111 a întrebat:

Ofer funda,va salut am inteles ca prin posta romana exista metoda fara semnatura la livrare aceasta inseamna ca coletul imi va fi lasat in posta blocului/casei fara sa fiu nevoit sa ma prezint sau cum se numeste aceasta metoda?
Va multumesc anticipat, nu uit de funda

3 răspunsuri:
| Gentlemans a răspuns:

Tu duci tu si il iei de posta in baza unui mandat postal care trebuie sa ti-l aduca postasul.

| iulianus111 explică (pentru Gentlemans):

Pai si in legatura cu ce am spus eu esti sigur ca nu exista?

| Gentlemans a răspuns:

Coletele de orice fel se inmaneaza doar personal, nu vecinului, nu pe scara...