| Eusunt132 a întrebat:

Parfumurile de pe alibaba in cat timp vin? Si ele sunt originale? Adica au un pret foarte mic...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alibaba este un site chinezesc al producatorilor care vand online si nu vand parfumuri sau alte produse la bucata, doar engross.

Conditia este sa cumperi peste 100 de bucati din acelasi produs, ca sa poti cumpara la un pret atat de mic, altfel nu poti cumapra dupa alibaba.

| sierra1 a răspuns:

Durata = undeva intre o lună și niciodată (se mai și pierd pe drum)

| Eusunt132 explică (pentru sierra1):

Pai și dacă se pierd, primesc bani înapoi?

| sierra1 a răspuns (pentru Eusunt132):

Nu mami, chinezii nu pot fi trași la răspundere

| Anonimul151 a răspuns (pentru Eusunt132):

Având în vedere că e un site ca aliexpress, unele colete vin, ajung la poștă, dar se pierd, sau se pierd chiar în China și nu mai ajung la clienți. Iar tu nu poți face nimic, mai ales dacă ei urmăresc pe site ul lor de tracking number, vad ca e la poștă și trebuie ridicat, iar tu mergi și le spui asta nu te vor crede. Vei deschide dispută dar degeaba. Va fi în favoarea vânzătorului cel mai probabil. În astfel de situații nu prea ai șanse să primești banii înapoi. Nu te risca cu cantități mari.