| anonim_4396 a întrebat:

Pe viitor o sa am 50.000 euro. Si vreau sa investesc intr-o afacere in ce domeniu pot sa investesc sa fie rentabil si sa scot un profit modest si sa nu implice multa bataie de cap.Se merita sa investesc singur sau sa imi caut un partener de incredere aici am un prieten foarte bun merita sa incepem amandoi? Si ultima intrebare merita sa citesc tata bogat tata sarac ca sa ma dezvolt in domeniul asta?

Răspuns Câştigător
| Corsi a răspuns:

În primul rand un viitor antreprenor își știe calitățile, ce îți place ție sa faci? Îți place mâncarea? Un restaurant e perfect, dar nu recomand. Eu ți-am dar doar un exemplu. Ceea ce recomand ai sfaturile care ți le dau sunt următoarele: Nu face afaceri în familie cu prietenii frații nevasta etc, niciodată.

Eu dacă aveam banii aia făceam un amanet universal. Aur și diverse lucruri tehnologice, oamenii rămân fără bani ca sa facă bani ori fac afaceri ori își amaneteaza obiectele. Dacă vrei mai multe informații îmi spui.

1 răspuns:
| ALEXICAmarketing a răspuns:

Cat vrei sa castigi pe an? 10%? 50%?