| chybrytel a întrebat:

Pentru a obtine o autorizatie de vanzare trebuie sa am societate?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Depinde ce fel de autorizatie crezi ca ai nevoie, nu toate autorizatiile au nevoie de societate, dupa cunostintele mele un PF(o autorizatie persoana fizica)te ar putea ajuta pentru un magazin mai mic, o masuta in piata, un chiosc.Pentru un magazin mai mare etc etc.ai nevoie de minim societate familiala.

1 răspuns:
| csintalan a răspuns:

...depinde de forma de vanzare, directa (tu esti producatorul), sau indirecta (revindere),... dar si la prima varianta este cu cantec, la cine vinzi, ce vinzi,...