| adrianbestboy98 a întrebat:

nu mai stiu pe unde sa sun asa ca intreb aici ce trebuie sa faca firma pentru a obtine autorizatie de vanzare a licentelor de windows pentru calculatoare second hand.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In functie de volumul estimat de unitati vandabile, trebuie sa te inregistrezi la ei in programul "Microsoft Refurbisher". Aai de ales intre "Microsoft Authorized Refurbisher program" - MAR sau "Microsoft Registered Refurbisher program" -MRR. Sau poti cumpara serviciile acestea de la un tert autorizat deja.

https://dpcenter.microsoft.com/......r-programs